Halibut Fishing Dyrsfjord HALIBUT FISHIN

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rezervace termínů

Oddíl postranní lišty

NA SÍTI

klikni

Facebook

 

Oddíl postranní lišty

kancelář CK : NA MAPĚ

 

Křenová 26, 602 00 Brno

provozní doba :

po, út, čt : 8.30 - 16.00 h

středa 8.30-18.00 h

pátek  8.30-12.00 h

možnost PARKOVÁNÍ  

 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Důležité informace

Základna Dyrsfjord je registrovaný rybářský kemp pod číslem 996956089. 

LOKALITA

Rybářská základna DYRSFJORD byla dříve využívána jako provozovna zajišťující chov lososů na volném moři a jejich následné zpracování. Dyrsfjord se nachází 400 nad polárním kruhem.  Nejbližší městečko Hansnes (400 obyvatel) je vzdáleno 35 km a má 2 prodejny potravin a 2 benzínky.

Lokalita DYRSFJORD, souřadnice N 70.06444 a E 19.05004, je jednou z nejlepších lokalit pro lov halibutů v Norsku a splňuje všechny předpoklady pro vynikající rybolov.  Do této lokality (na mapách Google uvedena pod názvem: Dyrsfjorden, Karlsøy, Norge), se každoročně sjíždějí rybáři z celé Evropy, zejména z Německa. 

Na základě výsledků našeho arktického rybolovu je lokalita Dyrsfjord jedna z nejlepších pro lov halibutů v Norsku.

Počasí -  v okolí Dyrsfjordu v zimě moře nikdy nezamrzá ani při břehu a podstatně méně mrzne než ve vnitrozemí. Průměrné denní i noční  teploty v zimním období XII. - III. jsou od -3 st. C do + 3 st.C. s poměrně slušnými srážkami. Zajímavá je délka dne: ve srovnání s Prahou je v Dyrsjordu 1. dubna delší světlo o 1 hodinu, 1.května již o 1 hod. 40 minut. Dne 19. května začíná v Dyrsfjordu tzn. Polární den, kdy denní světlo je po celých 24 hodin, a trvá až do 24. července - tedy více než 2 měsíce !! Pak denní světlo pomalu ubývá, ale přesto např. 1. srpna je délka dne o 5 hod. 20 minut delší než v Praze a ještě 1.září je v Dyrsfjordu delší doba denního světla o 2 hodiny !  Počasí je velice proměnlivé a je nutno počítat s jeho náhlými změnami. Naštěstí norské předpovědi deště, směrů a síly větru, včetně teploty jsou poměrně přesné (viz www.yr.no) a jsou po hodinách. Nejdůležitější je sledovat rychlost a směr větru.

Lokality pro rybolov - v okolí ubytování se v Dyrsfjordu dá lovit ze břehu platýz malý,  jiné druhy ryb spiše vyjímečně. Z lodi kousek od ubytování jsou loveny tresky obecné zcela běžně, sem tam vlkouš obecný (kočka), nebo mník. Na dohled od ubytování (po maják) se loví halibut a všechny běžné druhy ryb. (Tyto místa jsou vzdáleny loděmi Sandvik a Daryacht cca 10 - 15 min. jízdy). Lov ve fjordech při cestě na "hranu" už může přinést cokoliv.  Pro trofejní ryby vyhledávané TOP místa, hrany - Sorfugloya (Piramida) či Torsvag (Lyngoya) jsou vzdálené do  20 - 25 km. 

Pravidla pro provoz lodí  a rybaření - Nájemci jsou seznámeni s předpisem platným v Norsku kdy řidiči lodí s datem narození 1.1.1980 nebo mladší musí při řízení lodí delších 8metrů nebo s motorem o výkonu nad 25 HP musí být držitelem mezinárodně platného oprávnění k řízení motorových lodí, nebo norského certifikátu vůdce plavidla Norwegian Certificate of boatmanship.

Nájemci jsou seznámeni s předpisem platným v Norsku kdy na lodích je zakázáno požívat alkohol a jiné návykové látky, či řídit loď pod jejich vlivem. Při užívání lodi je nutné respektovat omezení a pravidla stanovená vyhláškou Norwegian Ship Control rules, a námořním zákonem.

Nájemci  jsou seznámeni  s pravidly norské vládní agentury Fiskeridirektoratet pro turistický rybolov,  zejména povolenými způsobu lovu, znalostí minimální lovné miry ryb platných pro oblast Troms, Norsko. Nájemci jsou povinni denně  nahlásit zástupci pronajímatele počty ulovených ryb k “registraci úlovků”.

Nájemci  berou na vědomí že maximální kvóta množství ryb vyvážených v roce 2020 z registrovaného kempu je celkem 20 kg. Pokuta za pašování ryb je od 25.4.2019 stanovená norským generálním prokurátorem na 8000 NOK + 200 NOk za každý kilogram nad  20 kg.

! REZERVUJ HNED !

 

Patička stránky