LOKALITA

Rybářská základna DYRSFJORD byla dříve využívána jako provozovna zajišťující chov lososů na volném moři a jejich následné zpracování. Dyrsfjord se nachází 400 nad polárním kruhem.  Nejbližší městečko Hansnes (400 obyvatel) je vzdáleno 35 km a má 2 prodejny potravin a 2 benzínky.

Lokalita DYRSFJORD, souřadnice N 70.06444 a E 19.05004, je jednou z nejlepších lokalit pro lov halibutů v Norsku a splňuje všechny předpoklady pro vynikající rybolov.  Do této lokality (na mapách Google uvedena pod názvem: Dyrsfjorden, Karlsøy, Norge), se každoročně sjíždějí rybáři z celé Evropy, zejména z Německa. Na vedlejším ostrově Vannoy se nachází světoznámá rybářská základna TORSVÅG (www.torsvag.no).

Na základě výsledků našeho arktického rybolovu je lokalita Dyrsfjord jedna z nejlepších pro lov halibutů v Norsku.

MAPA: Zde si můžete prohlédnout lokalitu na mapě, případně mapu stáhnout do počítače kliknutím.

mapa

POČASÍ -  v okolí Dyrsfjordu v zimě moře nikdy nezamrzá ani při břehu a podstatně méně mrzne než ve vnitrozemí. Zajímavá je délka dne: ve srovnání s Prahou je v Dyrsjordu 1. dubna delší světlo o 1 hodinu, 1.května již o 1 hod. 40 minut. Dne 19. května začíná v Dyrsfjordu tzn. Polární den, kdy denní světlo je po celých 24 hodin, a trvá až do 24. července - tedy více než 2 měsíce !! Pak denní světlo pomalu ubývá, ale přesto např. 1. srpna je délka dne o 5 hod. 20 minut delší než v Praze a ještě 1.září je v Dyrsfjordu delší doba denního světla o 2 hodiny ! Počasí na je velice proměnlivé a je nutno počítat s jeho náhlými změnami. Naštěstí norské předpovědi deště, síly větru a teploty jsou poměrně přesné (viz www.yr.no) a jsou po hodinách. Nejdůležitější je sledovat rychlost větru.