Náš rybář, Pavel Kepr, vytvořil nový český rekord v lovu halibuta. Podrobněji se o tom píše na internetových stránkách časopisu BLESK:

http://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-moje-hobby/174909/rekordni-halibut-na-udici-ceskeho-rybare-dostal-ho-zacatecnik.html

Rekordní halibut na udici českého rybáře:

Dostal ho začátečník!

Ulovení rekordího halibuta trvalo 45 minut

Ulovení rekordího halibuta trvalo 45 minut
Foto: Čtenář Blesk.cz

24. května 2012 | 10:37    

Vyrazil do Norska dělat společnost zkušeným rybářům. Když mu půjčili prut, ulovil rybu, na kterou se nezapomíná. Pavel Kepr vytáhl "hovado" těžké 125 kg. To je obr, na jakého se chodí dívat i překvapení Norové! 

Obr váží 125 kg a měří 210 cm. Zřejmě jde o největšího halibuta uloveného českým rybářem. Pavel Kepr ho dostal v Dyrsfjordu, 400 kilometrů za polárním kruhem. Ulovil ho na umělou 20 cm velkou nástrahu - na maketu malého halibuta s jedním hákem. Ryba bojovalo o život 45 minut.

"Vylovil ho z třicetimetrové hloubky. Nejprve jsme si mysleli, že háček se zasekl za skálu. Nejtěžší bylo dostat ho pak do člunu," popsal pro Blesk.cz boj s obrem Kamil Štibranyi a s úsměvem dodal, že úspěšný lovec je začátečník. "Tak je to vždy, amatéři mají největší štěstí. Byl asi potřetí na rybách, půjčili jsme mu prut a teď má rybu, na kterou se chodí dívat i Norové."

Halibuta musela do filetárny převést ještěrka. Rybáři teď řeší, zda by jako trofej mohli do Česka přepravit jeho kostru. "Asi to ale nepůjde, letíme zpět letadlem a máme váhové omezení na zavazadla," dodal Štibranyi.  

Foto: Čtenář Blesk.cz
Halibut váží 125 kg, lovec ho dostal na umělou nástrahu
Do filetárny ho vezla ještěrka

Do filetárny ho vezla ještěrka

Autor: Josef Šťastna