O kempu

V této sekci naleznete důležité informace o počasí, lokalitě, lodích, apartmánech, ale také dokumenty ke stažení a námořní mapy.

Počasí

Aktuální předpověď o počasí v lokalitě Dyrsfjord najdete kliknutím na tlačítko.

Informace o počasí

V okolí Dyrsfjordu v zimě moře nikdy nezamrzá ani při břehu. Díky golfskému proudu zde mrzne podstatně méně než ve vnitrozemí. Zajímavá je délka dne: ve srovnání s Prahou je v Dyrsjordu 1. dubna o 1 hodinu více denního světla. 1.května již o 1 hod. 40 minut. Dne 19. května začíná v Dyrsfjordu tzn. (polární den), kdy denní světlo je po celých 24 hodin, a trvá až do 24. července – tedy více než 2 měsíce !! Pak denní světlo pomalu ubývá, ale přesto např. 1. srpna je délka dne o 5 hod. 20 minut delší než v Praze a ještě 1.září je v Dyrsfjordu delší doba denního světla o 2 hodiny ! Počasí je velice proměnlivé a je nutno počítat s jeho náhlými změnami. Naštěstí norské předpovědi deště, síly větru a teploty jsou poměrně přesné (viz www.yr.no) a jsou po hodinách. Nejdůležitější je sledovat rychlost větru. Přehled o aktuálním přílivu a odlivu naleznete zde: https://www.kartverket.no/en/at-sea/se-havniva/result?id=19748&location=Dyrsfjorden

Lodě

Kliknutím na tlačítko se dostanete do fotogalerie našich lodí. Podrobnější popis lodí si můžete přečíst v textu.

Informace o lodích

Daryacht 26 Ft – Provoz ukončen! Lodě DARYACHT nahradí lodě Smartliner 23 Ft s kabinou Pilot House.

Kvaerno 19 Ft – Norská, hliníková loď se závěsným, benzínovým motorem o výkonu 50 a 60 HP. Rychlost 35-40 km/h. Loď má vestavěné řízení a elektrický startér. Samozřejmostí je echolot a GPS navigace Garmin.

Smartliner 21 a 23 Ft – V roce 2022 a 2023 byly pořízeny 3 nové lodě Smartliner, osazené benzínovými, závěsnými motory o výkonu 100 a 150 HP.  Rychlost 40-50 km/h. Loď disponuje uzavřenou kabinou Pilot House, echolotem s navigací GPS. (Smartliner 23 Ft má navíc nezávislé topení v kabině)

Alumarin 23 Ft – Hliníková loď se závěsným, benzínovým motorem o výkonu 140 HP. Rychlost 40-50 km/h. Loď ma vestavěné řízení a elektrický startér. Disponuje echolotem s navigací GPS Garmin. Na palubě lodi je vestavěný přívod vody na oplach paluby. Zastřešený prostor řízení.

Lokalita

Bližší informace si můžete přečíst v textu. Kliknutím na tlačítko zobrazíte námořní mapu oblasti Dyrsfjorden. 

Informace o lokalitě

Poloha základny je u pobřeží omývaném golfským proudem, s poměrně velkým rozdílem výšky hladiny, při odlivu a přílivu, kdy teplota vody  je v zimních měsících cca 4 – 5°C a moře nikdy nezamrzá. Lokalita musí být něčím mimořádná a je naprosto jasné, že za velkýma rybama se musí na sever. Lokalita Dyrsfjord na ostrově Ringvassøya v kraji Troms je mimořádná tím, že v moři jsou rozsáhlá písečná plata a to je hlavním předpokladem pro výskyt halibutů. Halibut se nikde v Norsku nevyskytuje v takovém množství a velikosti jako u nás. Naše nejzajímavější úlovky: Halibuti 256, 220, 216, 214, 210, 208, 200 cm. Členitost fjordů a dostatek rybí populace umožňuje chytat ryby a být tzv. za větrem. Arktický rybolov, to jsou ty nejlepší úlovky!

Apartmány

Ubytování nabízíme v šesti apartmánech o velikosti

65 a 90 m2. Kliknutím na tlačítko se dostanete do fotogalerie.

Informace o ubytování

V jednopodlažní budově u břehu moře je situováno 6 apartmánů. Apartmán č. 1 má 90 m² a výhled do přístaviště. Vedle něj jsou dva menší apartmány č. 4 a č. 5, které mají kolem 65 m². Dále se v kempu nachází 3 velké apartmány č. 6, 7, 8 s rozlohou kolem 90  a výhledem na moře, s velkou terasou před obývacím pokojem. Každý apartmán je určen pro 4 osoby. Apartmány jsou kompletně vybaveny včetně soc. zařízení. (obývací pokoj, 2 ložnice po 2 postelích, kuchyň s vybavením – lednice, 400-500 l mrazák pro vaše úlovky, myčka nádobí, mikrovlnka, rychlovarná konvice, nádobí. Dále pak WC, sprchový kout, povlečení, ručníky, utěrky, toaletní papír.) WiFi signál je nyní dostupný na všech apartmánech díky optickému kabelu. Pro všechny je v kempu dostupná „Filetárna“, která je vzdálena od lávky mola pouze 10 metrů. Je vybavena přívodem vody, nerezovými stoly se silonovou deskou včetně hadic na oplach.

Přejít nahoru